вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Nieadekwatnie zabezpieczone ogrodzenia drewniane błyskawicznie się zużywają oraz mogą ostatecznie zgubić swój dotychczasowy wdzięk i cechy. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie warto poznać sposoby konserwacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa wypada zacząć od dokładnego oraz dokładnego przygotowania materiału na ogrodzenie, bo od tego uzależniony jest rezultat finalny naszych robót. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji oraz dekoracji ogrodzeń z drewna niezbędne jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i insektami. Podczas gdy asekurujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, należy nanieść następne amalgamaty, jakie zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od wewnątrz, ale nie utworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ów sposób płot zostanie matowe i miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu kamufluje płot przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im mnóstwo uwagi i opieki.

Kompletnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ów gatunek płotów jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają także biokorozji więc dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий